IMAGE معرفی اعضای هیئت مدیره
آقای محمد حسین یقینی _ رئیس اتحادیه آقای یحیی شروانی _ نائب رئیس اول آقای پرویز سعداله زاذه _ نائب رئیس دوم آقای نعمت بهاری _ دبیر  آقای داوود جلیلی _ خزانه دار
ادامه مطلب ...
IMAGE مصاحبه ی ریاست اتحادیه فخاران با روزنامه عصر آزادی
    ریاست اتحادیه فخاران کلان شهر تبریز در گفتگو با عصر آزادی عنوان کرد : افزایش بی رویه نرخ ارز ، معضل اساسی صنف فخاران  محمد حسین یقینی که سال هاست در این صنف مشغول فعالیت بوده و دارای تجارب ارزنده ای در این زمینه می باشد و اکنون نیز به عنوان ریاست اتحادیه فخاران کلانشهر...
ادامه مطلب ...
نرخ آجر برای سال 1400
نرخ آجر  1400 احتراماً با عنایت به تصویب سازمان محترم صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی و اتاق اصناف مرکز آذربایجان شرقی بدینوسیله نرخ فروش انواع آجر تحویل درب کارخانه با احتساب مالیات ارزش افزوده برای فروش در سال 1400 به شرح جدول زیر می باشد .   نام کالا اندازه  قیمت مصوب هر عدد...
ادامه مطلب ...
IMAGE خسارت وارده در بارندگی های اخیر
بارندگی های اخیر تمامی کارخانه های آجر را در بر گرفت باران و برف که یکی از نعمتهای خداوند مهربان برای بندگان خود میباشد و مایه حیات بودن آن بر همگان ثابت گردیده و بدون آن رزق و روزی بنوعی دچار مخاطره میگردد، اما از اینطرف که بگذریم بعلت آفتابی بودن محصولات تولیدی در کارخانه...
ادامه مطلب ...
IMAGE پایگاه مقاومت شهید ملکی
    پایگاه مقاومت شهید نادر ملکی مستقر در محل اتحادیه فخاران تبریز آمادگی خود را در جهت ثبت نام از اعضاء جدید اعلام میدارد فلذا  علاقمندان در رشته های مختلف اعم از بسیج سازندگی ، فرهنگی، آموزشی،عملیات و...با معاونت نیروی انسانی تماس حاصل نمایند.
ادامه مطلب ...
IMAGE ركود ساخت‌ و ساز عمده‌ترين مشكل فخاران است
 يحيي سلطاني رئیس اتحادیه فخاران اروميه اظهار داشت: قيمت آجر نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته 47 درصد كاهش يافته است. وي با بيان اينكه در سال گذشته قيمت آجر هر تن 26 هزار و 500 تومان بود، گفت: در سال جاري قيمت آجر هر تن 8 هزار و 500 تومان است كه نسبت به سال گذشته كاهش يافته است.
ادامه مطلب ...
IMAGE کارخانه‌های آجرپزی از محل درآمد هدفمندی نوسازی نشد
رئیس اتحادیه فخاران استان تهران با اشاره به بالا بودن هزینه تولید آجر در کشور گفت: عدم پرداخت تسهیلات نوسازی خطوط تولید آجر از محل درآمد هدفمندی یارانه‌ها باعث افزایش هزینه تولید و کاهش میزان تولید آجر شده است.
ادامه مطلب ...
IMAGE افتتاح پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه فخاران
رئیس اتحادیه صنف فخاران تبریز در جمع اعضای صنف از راه اندازی پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه فخاران تبریز به آدرس www.eftabriz.ir خبر داد و اظهار داشت از این پس اعضاء محترم این اتحادیه می توانند اخبار و اطلاعیه های مربوط به صنف را از طریق این پایگاه دریافت نمایید.
ادامه مطلب ...

 يحيي سلطاني رئیس اتحادیه فخاران اروميه اظهار داشت: قيمت آجر نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته 47 درصد كاهش يافته است. وي با بيان اينكه در سال گذشته قيمت آجر هر تن 26 هزار و 500 تومان بود، گفت: در سال جاري قيمت آجر هر تن 8 هزار و 500 تومان است كه نسبت به سال گذشته كاهش يافته است.

اين مقام مسئول گفت: در حال حاضر در استان آذربايجان غربي عرضه زياد و تقاضا كمتر است، از طرفي ساخت‌وساز كاهش يافته از اين رو بازار فروش مصالح ساختماني با ركود مواجه شده است. سلطاني اظهار داشت: در سال جاري 10 واحد توليدكننده آجرپزي در استان تعطيل شده و بقيه واحدها نيمه‌فعال است. وي يكي از علل تعطيلي توليدكنندگان آجرپز را عدم فروش در بازار، عدم قدرت پرداخت دستمزد كارگران و نبود درآمد اعلام كرد. سلطاني اضافه كرد: سه برابر بودن ماليات بر درآمد استان نسبت به استان‌هاي صنعتي كشور از جمله تبريز و اصفهان از ديگر مشكلات موجود است. سلطاني اظهار كرد: امسال دستمزد كارگران در مقايسه با سال گذشته حدود 14 درصد افزايش يافته است. اين مقام مسئول با اشاره به اينكه در آذربايجان غربي 57 واحد توليدكننده آجرپزي وجود دارد، گفت: در حال حاضر روزانه 5 هزار تن آجر دراروميه توليد مي‌شود كه تعداد واحدهاي توليدكننده آجرپزي جوابگوي نيازهاي فعلي استان است. سلطاني افزايش ساخت‌وساز، افزايش بيمه كارگران ساختماني، اعطاي وام و امتياز به زمين‌هاي قراردادي با اخذ حقوق دولتي براي ساخت را از جمله راهكارهاي مقابله با مشكلات موجود در استان اعلام كرد. وي با اشاره به ميزان اشتغال‌زايي در صنف آجرپزان اروميه افزود: در حال حاضر 7 هزار نفر در كوره آجرپزان مشغول به كار هستند. وي كيفيت آجرپزي در استان را مناسب و مطلوب ارزيابي كرد و گفت: آذربايجان غربي و مياندوآب از لحاظ آجرپزي مقام نخست را در سطح استان به خود اختصاص داده است. اين مقام مسئول خاطرنشان كرد: اين استان از لحاظ آجرپزي در مقام هفت ـ هشت كشوري قرار دارد.