IMAGE معرفی اعضای هیئت مدیره
آقای محمد حسین یقینی _ رئیس اتحادیه آقای یحیی شروانی _ نائب رئیس اول آقای پرویز سعداله زاذه _ نائب رئیس دوم آقای نعمت بهاری _ دبیر  آقای داوود جلیلی _ خزانه دار
ادامه مطلب ...
IMAGE مصاحبه ی ریاست اتحادیه فخاران با روزنامه عصر آزادی
    ریاست اتحادیه فخاران کلان شهر تبریز در گفتگو با عصر آزادی عنوان کرد : افزایش بی رویه نرخ ارز ، معضل اساسی صنف فخاران  محمد حسین یقینی که سال هاست در این صنف مشغول فعالیت بوده و دارای تجارب ارزنده ای در این زمینه می باشد و اکنون نیز به عنوان ریاست اتحادیه فخاران کلانشهر...
ادامه مطلب ...
نرخ آجر برای سال 1400
نرخ آجر  1400 احتراماً با عنایت به تصویب سازمان محترم صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی و اتاق اصناف مرکز آذربایجان شرقی بدینوسیله نرخ فروش انواع آجر تحویل درب کارخانه با احتساب مالیات ارزش افزوده برای فروش در سال 1400 به شرح جدول زیر می باشد .   نام کالا اندازه  قیمت مصوب هر عدد...
ادامه مطلب ...
IMAGE خسارت وارده در بارندگی های اخیر
بارندگی های اخیر تمامی کارخانه های آجر را در بر گرفت باران و برف که یکی از نعمتهای خداوند مهربان برای بندگان خود میباشد و مایه حیات بودن آن بر همگان ثابت گردیده و بدون آن رزق و روزی بنوعی دچار مخاطره میگردد، اما از اینطرف که بگذریم بعلت آفتابی بودن محصولات تولیدی در کارخانه...
ادامه مطلب ...
IMAGE پایگاه مقاومت شهید ملکی
    پایگاه مقاومت شهید نادر ملکی مستقر در محل اتحادیه فخاران تبریز آمادگی خود را در جهت ثبت نام از اعضاء جدید اعلام میدارد فلذا  علاقمندان در رشته های مختلف اعم از بسیج سازندگی ، فرهنگی، آموزشی،عملیات و...با معاونت نیروی انسانی تماس حاصل نمایند.
ادامه مطلب ...
IMAGE ركود ساخت‌ و ساز عمده‌ترين مشكل فخاران است
 يحيي سلطاني رئیس اتحادیه فخاران اروميه اظهار داشت: قيمت آجر نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته 47 درصد كاهش يافته است. وي با بيان اينكه در سال گذشته قيمت آجر هر تن 26 هزار و 500 تومان بود، گفت: در سال جاري قيمت آجر هر تن 8 هزار و 500 تومان است كه نسبت به سال گذشته كاهش يافته است.
ادامه مطلب ...
IMAGE کارخانه‌های آجرپزی از محل درآمد هدفمندی نوسازی نشد
رئیس اتحادیه فخاران استان تهران با اشاره به بالا بودن هزینه تولید آجر در کشور گفت: عدم پرداخت تسهیلات نوسازی خطوط تولید آجر از محل درآمد هدفمندی یارانه‌ها باعث افزایش هزینه تولید و کاهش میزان تولید آجر شده است.
ادامه مطلب ...
IMAGE افتتاح پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه فخاران
رئیس اتحادیه صنف فخاران تبریز در جمع اعضای صنف از راه اندازی پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه فخاران تبریز به آدرس www.eftabriz.ir خبر داد و اظهار داشت از این پس اعضاء محترم این اتحادیه می توانند اخبار و اطلاعیه های مربوط به صنف را از طریق این پایگاه دریافت نمایید.
ادامه مطلب ...

رئیس اتحادیه فخاران استان تهران با اشاره به بالا بودن هزینه تولید آجر در کشور گفت: عدم پرداخت تسهیلات نوسازی خطوط تولید آجر از محل درآمد هدفمندی یارانه‌ها باعث افزایش هزینه تولید و کاهش میزان تولید آجر شده است.

مرتضی منبع‌چی  در مورد مشکلات تولید‌کنندگان آجر در کشور اظهار داشت: در حال حاضر کارخانه‌های تولید آجر با دو پنجم ظرفیت خود فعال هستند که 30 درصد دلیل این کاهش تولید به کاهش تقاضا و 70 درصد بقیه به مسائل تولید مربوط می‌شود.

وی ادامه داد: بعد از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها قرار شد تجهیزات خطوط تولید آجر نوسازی شود ولی تسهیلات مالی جهت این کار پرداخت نشد.

وی توضیح داد: قرار بود حدود 6 هزار میلیارد تومان از درآمد حاصل از هدفمندی یارانه‌ها به بخش تولید اختصاص یابد تا از این طریق، نوسازی تجهیزات خطوط تولید و بهینه‌سازی مصرف انرژی صورت گیرد.

منبع‌چی با بیان اینکه علی‌رغم عدم پرداخت این تسهیلات، قیمت انرژی باز هم افزایش یافت، گفت: از ابتدای امسال، قیمت هر متر مکعب گاز 10 تومان و قیمت برق نیز 10 درصد افزایش یافته است.

به گفته وی، قرار بود در مورد صنعت آجر نیز قیمت ترجیحی انرژی اعمال شود که در حال حاضر این مسئله نیز اجرا نمی‌شود.

وی با تأکید بر اهمیت نقش کارخانه‌های صنعتی در اشتغال‌زایی کشور، گفت: در حال حاضر برخی تولید‌کنندگان آجر با دام‌پینگ، محصولات خود را با قیمتی پایین‌تر از سایر کارخانه‌ها عرضه می‌کنند و باعث زیان کارخانه‌های دیگر می‌شوند.

رئیس اتحادیه فخاران استان تهران ادامه داد: اصفهان به یک قطب تولید آجر در کشور تبدیل شده که محصولات کارخانه‌های واقع در این استان با قیمتی پایین‌تر نسبت به کارخانه‌های دیگر عرضه می‌شود و این در حالی است که هزینه کارگر، مالیات و سایر هزینه‌های تولید در شهری مانند تهران بسیار بالاتر است.

به گفته وی، مشکلات صنعت آجر در دولت‌های قبل بارها از طرف تولید‌کنندگان به مسئولان اعلام شده ولی در نهایت با لبخند و وعده بی سرانجام مسئولان روبرو بوده‌ایم و به این صنعت کمکی نشده است.