IMAGE معرفی اعضای هیئت مدیره
آقای محمد حسین یقینی _ رئیس اتحادیه آقای یحیی شروانی _ نائب رئیس اول آقای پرویز سعداله زاذه _ نائب رئیس دوم آقای نعمت بهاری _ دبیر  آقای داوود جلیلی _ خزانه دار
ادامه مطلب ...
IMAGE مصاحبه ی ریاست اتحادیه فخاران با روزنامه عصر آزادی
    ریاست اتحادیه فخاران کلان شهر تبریز در گفتگو با عصر آزادی عنوان کرد : افزایش بی رویه نرخ ارز ، معضل اساسی صنف فخاران  محمد حسین یقینی که سال هاست در این صنف مشغول فعالیت بوده و دارای تجارب ارزنده ای در این زمینه می باشد و اکنون نیز به عنوان ریاست اتحادیه فخاران کلانشهر...
ادامه مطلب ...
نرخ آجر برای سال 1400
نرخ آجر  1400 احتراماً با عنایت به تصویب سازمان محترم صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی و اتاق اصناف مرکز آذربایجان شرقی بدینوسیله نرخ فروش انواع آجر تحویل درب کارخانه با احتساب مالیات ارزش افزوده برای فروش در سال 1400 به شرح جدول زیر می باشد .   نام کالا اندازه  قیمت مصوب هر عدد...
ادامه مطلب ...
IMAGE خسارت وارده در بارندگی های اخیر
بارندگی های اخیر تمامی کارخانه های آجر را در بر گرفت باران و برف که یکی از نعمتهای خداوند مهربان برای بندگان خود میباشد و مایه حیات بودن آن بر همگان ثابت گردیده و بدون آن رزق و روزی بنوعی دچار مخاطره میگردد، اما از اینطرف که بگذریم بعلت آفتابی بودن محصولات تولیدی در کارخانه...
ادامه مطلب ...
IMAGE پایگاه مقاومت شهید ملکی
    پایگاه مقاومت شهید نادر ملکی مستقر در محل اتحادیه فخاران تبریز آمادگی خود را در جهت ثبت نام از اعضاء جدید اعلام میدارد فلذا  علاقمندان در رشته های مختلف اعم از بسیج سازندگی ، فرهنگی، آموزشی،عملیات و...با معاونت نیروی انسانی تماس حاصل نمایند.
ادامه مطلب ...
IMAGE ركود ساخت‌ و ساز عمده‌ترين مشكل فخاران است
 يحيي سلطاني رئیس اتحادیه فخاران اروميه اظهار داشت: قيمت آجر نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته 47 درصد كاهش يافته است. وي با بيان اينكه در سال گذشته قيمت آجر هر تن 26 هزار و 500 تومان بود، گفت: در سال جاري قيمت آجر هر تن 8 هزار و 500 تومان است كه نسبت به سال گذشته كاهش يافته است.
ادامه مطلب ...
IMAGE کارخانه‌های آجرپزی از محل درآمد هدفمندی نوسازی نشد
رئیس اتحادیه فخاران استان تهران با اشاره به بالا بودن هزینه تولید آجر در کشور گفت: عدم پرداخت تسهیلات نوسازی خطوط تولید آجر از محل درآمد هدفمندی یارانه‌ها باعث افزایش هزینه تولید و کاهش میزان تولید آجر شده است.
ادامه مطلب ...
IMAGE افتتاح پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه فخاران
رئیس اتحادیه صنف فخاران تبریز در جمع اعضای صنف از راه اندازی پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه فخاران تبریز به آدرس www.eftabriz.ir خبر داد و اظهار داشت از این پس اعضاء محترم این اتحادیه می توانند اخبار و اطلاعیه های مربوط به صنف را از طریق این پایگاه دریافت نمایید.
ادامه مطلب ...

   

ریاست اتحادیه فخاران کلان شهر تبریز در گفتگو با عصر آزادی عنوان کرد :

افزایش بی رویه نرخ ارز ، معضل اساسی صنف فخاران 

محمد حسین یقینی که سال هاست در این صنف مشغول فعالیت بوده و دارای تجارب ارزنده ای در این زمینه می باشد و اکنون نیز به عنوان ریاست اتحادیه فخاران کلانشهر تبریز در گفتگوی اختصاصی با خبر نگار ما به تشریح مسائل ، ارائه ی مشکلات و بیان دیدگاه خود پرداخته که ماحصل این گفتگو به شرح زیر می باشد :

لطفاً به عنوان ریاست اتحادیه در مورد وظایف اتحادیه فخاران توضیح بفرمایید ؟

وظیفه ی هیئت مدیره اتحادیه فخاران همسان سازی همکاران جهت تولید کالا در رابطه با دستمزد هزینه های کالا و در ضمن فروش محصولات به قیمت مصوبه ی سال جدید می باشد .

چه اقدامات و فعالیت هایی در جهت حمایت از اعضای صنف صورت گرفته است ؟

در ابتدای هر سال افزایشات دستمزد های کارگری از شورای عالی کار دریافت نموده و بر اساس تعدد انواع کارگر چون دستمزد های آنان متفاوت است ، لذا دستمزد های آنان را محاسبه نموده و سپس با اتاق اصناف  ، سازمان صنعت ، معدن و تجارت هماهنگی های اداری صورت می گیرد و از صنعت معدن افزایشات تحمیلی به خط تولید را می خواهیم و سپس این افزایشات را به اعضای صنف و اتحادیه اعلام می نماییم .

در راستای حمایت از تولید کننده با توجه به پیشرفت تکنولوژی چه تغییرات ساختاری از شیوه سنتی به مدرن صورت گرفته بیان بفرمایید ؟

تمامی کارخانجات به صورت اتوماتیک و نیمه اتوماتیک فعالیت می نمایند و سالهاست که شیوه سنتی تولید در این صنف از رده خارج شده و کارخانجاتی که در رده تولید قبلاً به فرض مثال اگر 70 عدد کارگر داشتند امروزه به علت تغییرات ساختاری به روز و مدرنی که وجود دارد به صورت اتوماتیک و نیمه اتوماتیک تولیدات انجام میشود لذا با صنعتی و اتوماتیک شدن کارها نیروی انسانی کاهش یافته و این امر سبب افزایش بهره وری  و نیز کاهش هزینه ها شده و به هیچ عنوان شیوه سنتی و دستی در این صنف وجود ندارد .

لطفاً در مورد مشکلات و دغدغه های صنفی اتحادیه فخاران توضیحاتی ارائه نمایید ؟

مشکلات اساسی که در بعضی اتحادیه ها ممکن است وجود داشته باشد در اتحادیه و صنف ما وجود ندارد ولی در رابطه با افزایشات دستمزد های کارگری که به علت تورم افزایشات بسیار صورت می پذیرد ، مثلاً امسال دستمزد ها 40درصد افزایش یافت که ما این 40 درصد را به علت عدم موافقت نتوانستیم در تولید محصولات مان اعمال کنیم ، همچنین هزینه های استهلاک وسایل که با افزایش بی رویه دلار قیمت وسایل صنعتی افزایش یافته و مهار این تورم برای ما امکان پذیر نمی باشد و تنها مشکل اساسی ما عدم ثبات قیمت دلار و افزایش بی رویه ارز می باشد که با استهلاک وسایل امکان جایگزینی آنها به علت افزایش دلار وجود نخواهد داشت .

لطفاً در مورد دغدغه هایی که بیماری کرونا برای صنف شما باعث شده را ذکر نمایید ؟

بیماری کرونا معضلی می باشد که وسعت خطرات آن دامنگیر همه ی مردم و اصناف بوده و درست است که در کارخانجات ما فاصله گذاری اجتماعی رعایت می گردد اما بالاخره در سطح جامعه و خانواده این درگیری با ویروس منحوس کرونا وجود دارد که سبب ایجاد مشکلاتی شده است .

و اما سخن آخر ... ؟

خواسته ی ما از مسئولین در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری حمایت از بخش تولید می باشد و اینکه مشکلات موجود در سر راه تولید برداشته شود چرا که فعالیت هایی در جهت اشتغال زایی و تولید صورت می گیرد .صنف ما به نوعی با مسکن و ساخت وساز در ارتباط است رکود مسکن صنف ما را هم با مشکل جدی مواجه نموده است لذا از مسئولین خواستار حمایت از تولید از طریق اعطاء وام های کم بهره بانکی برای رونق و توسعه این صنف می باشیم .